100

Xdizayn Blog

Web sitesi sahibi olmanız için ilham verici 9 sebep

Web sitesi, günümüzde kişiler ve işletmeler için temel bir ihtiyaç haline geldi. İnternet kullanımının çok yaygın olduğu günümüz dünyasında, çalışmalarınızı, cv’nizi ya da kişisel portfolyonuzu yayınlamak, işletmenizi ve ürünlerinizi tanıtmak için en kolay ve hızlı çözüm bir web sitesine sahip olmaktan geçiyor. Henüz web siteniz yoksa, bir web sitesi sahibi olmanın gerekliliğini sorguluyorsanız veya bu yatırımın maliyetleri hakkında kafanızda soru işaretleri mevcutsa hepsini unutun. Sizin için hazırladığımız web sitesi sahibi olmanız için 9 neden içeriğini okuduktan sonra kararınızı terar gözden geçireceksiniz.

PHP Framework Nedir? En İyi Framework Hangisi?

PHP; sunucu taraflı işlemler için geliştirilen, Hypertext Markup Language (HTML) içerisine gömülebilen ve öncelikli amacı web geliştirme olan bir programlama dilidir. Açık kaynaklı yapısıyla ihtiyacınıza göre düzenleme yapabileceğiniz kodlar, birçok veri tabanını destekler. Yazılımcılar ve webmasterlar tarafından sıklıkla tercih edilen PHP, geniş bir teknik destek topluluğuna ve dokümantasyona php framework alternatiflerine sahiptir.

Google Data Studio Nedir?

Bir web sitesinin müşterilerine ya da ziyaretçilerine hızlı şekilde ulaşabilmesi ve en doğru şekilde hareket etmesi için metrikler oldukça önemlidir. Başka bir deyişle metrikler girişimlerin kalp atışları gibidir denilebilir. Bu nedenle metriklerin yakın şekilde takip edilmesi girişimciler açısından hayatî önem taşır. Bu nedenle pek çok farklı analiz sonucu değerlendirilmeli ve stratejiler buna göre geliştirilmelidir.

Google Keep Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünyanın hemen her noktasında kullanılan bir arama motoru olan Google tarafından geliştirilen Google Keep hızlı, basit ve kullanışlı bir not alma servisi olarak görev alıyor. Google Keep uygulaması, uyumlu olduğu sürece hem cep telefonları hem de bilgisayarlarda kullanılarak büyük bir avantaj sağlıyor. Özellikle Android tabanlı cihazlarda popüler uygulamalardan biri arasına giriyor.

Logo Nedir? Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir kurum, kuruluş ya da bireysel oluşumun misyonu ve vizyonunu öne çıkartarak diğer markalardan ayrı olduğunu vurgulamak için tasarlanan logo, dijital veya basılı pek çok alanda kullanılır. Farklı şekillerden, renklerden ve yazı karakterlerinden oluşan simgeler, bir markanın kurumsal kimliğin yansıtarak hedef kitlesine ilettiği en önemli mesajdır.

Alexa Nedir? Alexa Sıralaması Nedir?

1996 yılında bağımsız bir şirket olarak kurulan ve 1999’da Amazon’un bünyesine katılan Alexa, web trafiği analizleri yaparak sitelerin daha fazla kişiye ulaşmalarına yardımcı olmak için çeşitli sezgisel ürünler ortaya koyuyor. Alexa, web sitelerinin popülerliğini çeşitli parametreleri göz önüne alarak hesaplıyor, trafiği arttırmak isteyen sitelere bir nevi danışmanlık hizmeti sunuyor.

Web Tasarımı Yaparken Başarılı Olmanın 5 Yolu

Çeşitli unsurlara ve içeriklere bağlı olarak geliştirilen web tasarım, daima son kullanıcıya kolay ulaşılabilir, anlaşılabilir ve istediğini veren internet siteleri sunmayı hedefliyor. Bu yüzden siz de “Web sitesi tasarımı nasıl yapılır?” ya da “Web tasarımında nasıl başarılı olunur?” gibi soruların cevaplarını merak ediyor olabilirsiniz. Tüm bu soruların cevaplarına ulaşmak için içeriğin devamına göz atmanız yeterli.

Google Ads Nasıl Kullanılır? – Reklamın Gücünden Yararlanın

Dünya genelinde reklam pazarının en büyük oyuncusu haline gelen Google Ads‘te belirlenmiş anahtar kelimelere göre düzenlenen reklamlarda tıklama başına ya da görüntüleme başına maliyet hesaplanmakta, böylece reklam verene fayda sağlama oranı ciddi oranlarda yukarılara çekilmektedir.

SEO Nedir ?

SEO (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

Google’da İlk Sayfada Çıkmak İçin Yapmanız Gereken 6 Hamle

Herkese merhabalar! Bugünkü blog yazımızda çoğu kişi tarafından merak edilen ve bir hesaplaması var mıdır diye sürekli araştırılan bir konuyu ele alacağız; Google’da ilk sayfada çıkmak.

Google Spam Skoru (Spam Score) Nedir?

Spam Skoru (Spam Score) , Moz tarafından geliştirilmiş sitenizin veya link aldığınız sitelerin spam skorunu öğrenebileceğiniz güvenli bir sistemdir. 26 Adet kriter göre spam skorunuz ortaya çıkar.

Google Webmaster Tools nedir ? Nasıl kullanılır?

Google Webmaster Tools, teknoloji devi Google’ın, webmasterlara sunduğu çok kullanışlı yönetim araçlarıdır. Bu yönetim araçlarını doğru şekilde kullanarak mümkün olan en iyi optimizasyonu sağlayabilirsiniz.

‘Landing Page’ Nedir? Nasıl Yapılmalı?

‘Landing Page’in Türkçe karşılığı “Varış Sayfası” veya ‘İniş Sayfası’dır. ‘Landing Page’, internette bir online reklam veya sosyal medyada herhangi bir link tıklandığında tüketicinin yönlendirildiği sayfaya denir.

Mobil Uygulama Geliştirmeye Nereden Başlanmalı

Çağımızın en geniş sektörlerinden birisi olarak akıllı telefonları ve akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamaları ele alabiliriz.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Diyorsanız, Adres Xdizayn.net

Bugün eğer web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız sizi zorlu bir karar verme süreci bekliyor. Ancak bu kararları vermenizi kolaylaştıracak web ajansları da sizi bekliyorlar.

E-ticaret Sitesi'nin Püf Noktaları Nelerdir

E-ticarette daha başarılı olmanızı sağlayacak olan E-ticaretin Püf Noktaları...

Web Tasarım İstanbul

Xdizayn Web Tasarım Olarak İstanbulun tüm ilçelerine web tasarım hizmeti vermekteyiz.

Mobil Uyumlu Sitenizi Hızlandırma Yöntemleri

Sitenizi mobil uyumlu hale getirirken, aynı zamanda hızlı yüklenmesini ve iyi bir mobil kullanıcı deneyimi sunmasını sağlamak için dikkat etmeniz gereken pek çok detay var.

SEO Püf Noktaları

Bu yazıda SEO konusunda başarılı olmanın birkaç püf noktasına değinilmektedir.

Web Tasarım İpuçları

Bir web sitesini başarılı kılan bir çok özellikten söz edilebilir, sadece görsel elementleri içermeyen bu özelliklere birlikte göz atalım.