100

Xdizayn Blog

Doğru Domain İsmi Nasıl Seçilir?

Siteniz için domain ismi seçimi yaparken çok dikkatli düşünmeli miyiz? Domain isminiz web sitenizin marka kimliğini olumlu veya olumsuz yönde etkiler mi?Cevabımız evet! Domain ismi, web sitenizin temel unsurudur. Size web siteleri arasındaki öne çıkma yarışını kazandırabileceği gibi unutulup kaybetmenize de sebep olabilir. Etkili bir domain ismi seçmek size hangi noktalarda katkı sağlar?

İstanbul Web Tasarım

XDİZAYN.NET İstanbulun kalbinde bulunan bir web sitesi tasarımı ve geliştirme şirketidir. Özellikle İSTANBUL genelinde dünya standartlarında tasarım ve geliştirme çözümleri sunan firmadır. Amacımız müşterilerimize uygun fiyatla olağanüstü ve özel web tasarım hizmetleri sunmaktır.

Google Drive Kullanma Rehberi

Google Drive, dünya genelinde ve ülkemizde kullanımı oldukça yaygın olan internette dosya, belge ve tablo oluşturulmasını, depolanmasını ve senkronizasyonunun yapılmasına sağlayan bir Google hizmetidir.

Google Dijital Atölye

Günümüzde dijital dünyanın dilinden anlamak ve dijital araçlara hakim olmak çok önemli. Bu nedenle birçok insan kişisel gelişim sağlamak için çeşitli kurslara giderek bu alanda nitelik kazanmak için çaba sarf ediyor. Dijital teknolojilerin öncü markalarından biri olan Google da Türkiye’nin resmi kurumlarıyla iş birliği halinde online eğitimler sağlıyor.

Google Translate Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dijital dünyada gün içerisinde iş ya da okul başta olmak üzere birçok farklı alanda yabancı dildeki kelimelerle karşılaşmanız mümkün olabilir. Bu tarz bir durumda anlamını bilmediğiniz yabancı sözcükleri Türkçeye çevirmek için kaliteli ve hızlı bir çeviri aracına ihtiyaç duyabilirsiniz. Dijital teknolojinin öncü markalarından Google, Google Translate uygulamasıyla bu konuda etkili bir hizmet sunar.

Sanal POS Nedir, Nasıl Alınır?

Türkçe’de ödeme noktası anlamını taşıyan ve “point of sale” teriminin de kısaltması olarak kullanılan POS sistemler, fiziki alışverişlerde kredi kartı ile ödeme yapılmasını sağlayan yazılımlardır. Sanal POS ise; bu yazılımların e-ticaret siteleri tarafından elektronik ortamlarda kullanımına olanak sağlayan, internete adapte edilmiş ödeme sistemlerini ifade etmektedir.

Web Siteleri İçin En Kullanışlı 14 Yazı Tipi Stili

Bilgisayar ortamında, yazıya aktarılan düşünceler için seçilecek olan font çeşidi (yazı tipi stili) oldukça önemlidir. Daha etkili içerikler hazırlamak isteyen kişiler genellikle “font ne demek” diye merak ederler ve bu konuda okuyucuların dikkatini çekecek olan fontlar ile içerik hazırlamak isterler. Eğer font kavramı ve bunun web sitesi ve arama motorlarına olan katkıları bilinirse, kullanıcı deneyimi açısından harika sonuçları olabilir.

İnternetin geleceği: Web 3.0 nedir?

Yıllardır internetin evrimleşmesinin ardından merakla beklenen Web 3.0 nedir? Neler vaat ediyor ve ne zaman gerçekleşecek?

İnternetten Satış Yapmak: İnternetten Ürünlerimi Nasıl Satarım?

İnternetten satış yapmak, günümüzün revaçta olan ticaret kanallarından biridir. Ülkemizde, her seviyedeki işletmenin internetten satış odaklı faaliyetlerini yürüttüğü gözlemlenmektedir. Yenilikçi hizmet anlayışı ile çalışmalarına bu eksende yön vermeyen işletmeler, rakipleri ile yarışmakta zorlanırlar. Bu durumun önüne geçmek adına internetten satış yapmanın, küçük, orta ya da büyük ölçekli işletmeler için gerekli olduğunu söyleyebiliriz.

IOT : Nesnelerin İnterneti nedir?

Teknolojinin gelişim hızının gittikçe arttığı bu dönemde, her yeni gün yeni bir teknolojik kavram karşılaşmak mümkün. Endüstri 4.0’ın bir getirisi olan IoT, bu kavramlar arasında en merak edilenlerden biri olmaya devam ediyor. IoT açılımı itibarıyla Internet of Things yani Nesnelerin İnterneti olarak da anılır.

IDE Nedir? En İyi 6 IDE Editörü

Yazılımcılar kod yazabilmek için çeşitli araçlara ihtiyaç duyar. Bu uygulamalar arasında yer alan IDE’ler, programlama işlemlerini organize edebilmenize yardımcı olur. Birçok eklentiyle geliştirme işlemlerini daha kolay bir şekilde halledebilmenizi sağlayan bu yazılımlar, pratikliğinizi ve hızınızı artırır. Bu nedenle bir yazılımcının kendisine en uygun IDE’yi bulması oldukça önemlidir. Peki IDE nedir?

Javascript Nedir?

Javascript, yazılım geliştiriciler tarafından tercih edilen en popüler kodlama dilleri arasındadır. Java script ile web sitenin fonksiyonlarını artırabilir veya dinamik web sitesi oluşturabilirsiniz.

Web Siteniz İçin Sıra Bulucu

You are currently viewing Web Siteniz İçin Sıra Bulucu Web Siteniz İçin Sıra Bulucu Post category:Genel Post last modified: Sıra bulucu araçlar, web sitenizin ya da internette oluşturduğunuz bir içeriğin otoriter arama motorlarındaki pozisyonunu gözlemlemeye ve sıralamasını takip etmeye yarayan dijital araçlardır. SEO ile ilgilenenlerin sıklıkla kullandığı sıralama tespit araçlarından faydalanarak nişinizle ilgili anahtar kelime aramalarında, dijital mülkünüzün ve rakiplerinizin SERP verilerine ulaşabilir, arama motoru performansını ölçebilirsiniz.

Proje yönetimi neden önemli

İş dünyasında farklı büyüklükteki şirketlerin başarıyı elde etmek için uygulaması gereken bir dizi yöntem bulunuyor. Planlı ve sistematik olunmak ise bunların başında geliyor. Az hata ile kaliteli iş yapmak proje yönetimi ile mümkün oluyor. Bu nedenle proje yönetimi nedir, proje yönetimi nasıl yapılır gibi sorular, iş dünyasında başarı için doğru biçimde cevaplanmalı ve uygulanmalı.

Sosyal girişimciliğe genel bakış ve Türkiye’deki örnekler

Girişimcilik nedir, girişimci nasıl olunur soruları sorulduğunda “verimlilik” ve “kâr” kavramlarından bahsediliyor. Sosyal girişimcilik, girişimciliğin yalnızca üretim faktörlerini bir araya getirmek ve fırsatlardan istifade ederek kâr elde etmek olmadığını gösteriyor.

Dropshipping nedir, nasıl yapılır?

Online alışverişe olan talep arttıkça pek çok kişi ve işletme için yeni fırsatlar da doğuyor. E-ticaret sektörü ağını genişletirken bazı yeni yöntemler de gelişme kaydediyor. Dropshipping de bu yöntemlerden biri olarak pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Dropshipping nedir ve nasıl yapılır gibi sorulara bu blog yazımızda cevap veriyoruz.

Site Hızlandırma İçin 5 Altın Öneri

Google arama sayfasında üst sıralarda çıkmanın ve dolayısıyla rakiplerinize fark atmanın en önemli yollarından biri olarak site hızı gösterilir. Eğer web sitenize gerçekten emek veriyorsanız ve sıralama sonuçlarında iyi yerlere gelsin istiyorsanız, kesinlikle hızlı bir siteye ve yine hızlı açılan sayfalara da ihtiyacınız var demektir.

Swot Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

Başarılı bir işletme olabilmek için mümkün olduğu kadar verimli çalıştığınızdan emin olmanız gerekir. Sürekli olarak performans değerlendirmesi yapmanız için eylemlerinizi ve süreçlerini gözden geçirmeniz önemlidir. SWOT analizi nedir makale konularından biri olarak sıklıkla gündeme getirilir.

Web Site Analiz Nedir? Nasıl Yapılır?

Dijital dünyada online olarak iş yapmak için özel bir ilgi alanı ile sınırlandırılmış internet sitelerine ihtiyaç duyulur. İnsanların erişimine açık olan sitelerin belirli bir kalite standardını yakalaması gerekir. Böylece daha fazla kişiye ulaşmak mümkün olur. Sitelerin kalitesini artırmak için site analiz yöntemlerine başvurulur.

Webmaster Nedir? Webmaster Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

İnternet dünyasının vadettiği değişim günümüzde etkisini giderek daha çok hissettiriyor. Hem bireysel kullanımda hem de çalışma hayatında işleyişin yönünü ve biçimini değiştiren Web 2.0 çeşitli iş kollarının meydana gelmesine de yardımcı oluyor. Yazılım ve sunucu yeterliliği açısından önemli hizmetler sunan webmaster unvanına sahip kişiler de bu durumun iyi örneklerinden biri.

Web sitesi sahibi olmanız için ilham verici 9 sebep

Web sitesi, günümüzde kişiler ve işletmeler için temel bir ihtiyaç haline geldi. İnternet kullanımının çok yaygın olduğu günümüz dünyasında, çalışmalarınızı, cv’nizi ya da kişisel portfolyonuzu yayınlamak, işletmenizi ve ürünlerinizi tanıtmak için en kolay ve hızlı çözüm bir web sitesine sahip olmaktan geçiyor. Henüz web siteniz yoksa, bir web sitesi sahibi olmanın gerekliliğini sorguluyorsanız veya bu yatırımın maliyetleri hakkında kafanızda soru işaretleri mevcutsa hepsini unutun. Sizin için hazırladığımız web sitesi sahibi olmanız için 9 neden içeriğini okuduktan sonra kararınızı terar gözden geçireceksiniz.

PHP Framework Nedir? En İyi Framework Hangisi?

PHP; sunucu taraflı işlemler için geliştirilen, Hypertext Markup Language (HTML) içerisine gömülebilen ve öncelikli amacı web geliştirme olan bir programlama dilidir. Açık kaynaklı yapısıyla ihtiyacınıza göre düzenleme yapabileceğiniz kodlar, birçok veri tabanını destekler. Yazılımcılar ve webmasterlar tarafından sıklıkla tercih edilen PHP, geniş bir teknik destek topluluğuna ve dokümantasyona php framework alternatiflerine sahiptir.

Google Data Studio Nedir?

Bir web sitesinin müşterilerine ya da ziyaretçilerine hızlı şekilde ulaşabilmesi ve en doğru şekilde hareket etmesi için metrikler oldukça önemlidir. Başka bir deyişle metrikler girişimlerin kalp atışları gibidir denilebilir. Bu nedenle metriklerin yakın şekilde takip edilmesi girişimciler açısından hayatî önem taşır. Bu nedenle pek çok farklı analiz sonucu değerlendirilmeli ve stratejiler buna göre geliştirilmelidir.

Google Keep Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünyanın hemen her noktasında kullanılan bir arama motoru olan Google tarafından geliştirilen Google Keep hızlı, basit ve kullanışlı bir not alma servisi olarak görev alıyor. Google Keep uygulaması, uyumlu olduğu sürece hem cep telefonları hem de bilgisayarlarda kullanılarak büyük bir avantaj sağlıyor. Özellikle Android tabanlı cihazlarda popüler uygulamalardan biri arasına giriyor.

Logo Nedir? Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir kurum, kuruluş ya da bireysel oluşumun misyonu ve vizyonunu öne çıkartarak diğer markalardan ayrı olduğunu vurgulamak için tasarlanan logo, dijital veya basılı pek çok alanda kullanılır. Farklı şekillerden, renklerden ve yazı karakterlerinden oluşan simgeler, bir markanın kurumsal kimliğin yansıtarak hedef kitlesine ilettiği en önemli mesajdır.

Alexa Nedir? Alexa Sıralaması Nedir?

1996 yılında bağımsız bir şirket olarak kurulan ve 1999’da Amazon’un bünyesine katılan Alexa, web trafiği analizleri yaparak sitelerin daha fazla kişiye ulaşmalarına yardımcı olmak için çeşitli sezgisel ürünler ortaya koyuyor. Alexa, web sitelerinin popülerliğini çeşitli parametreleri göz önüne alarak hesaplıyor, trafiği arttırmak isteyen sitelere bir nevi danışmanlık hizmeti sunuyor.

Web Tasarımı Yaparken Başarılı Olmanın 5 Yolu

Çeşitli unsurlara ve içeriklere bağlı olarak geliştirilen web tasarım, daima son kullanıcıya kolay ulaşılabilir, anlaşılabilir ve istediğini veren internet siteleri sunmayı hedefliyor. Bu yüzden siz de “Web sitesi tasarımı nasıl yapılır?” ya da “Web tasarımında nasıl başarılı olunur?” gibi soruların cevaplarını merak ediyor olabilirsiniz. Tüm bu soruların cevaplarına ulaşmak için içeriğin devamına göz atmanız yeterli.

Google Ads Nasıl Kullanılır? – Reklamın Gücünden Yararlanın

Dünya genelinde reklam pazarının en büyük oyuncusu haline gelen Google Ads‘te belirlenmiş anahtar kelimelere göre düzenlenen reklamlarda tıklama başına ya da görüntüleme başına maliyet hesaplanmakta, böylece reklam verene fayda sağlama oranı ciddi oranlarda yukarılara çekilmektedir.

SEO Nedir ?

SEO (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

Google’da İlk Sayfada Çıkmak İçin Yapmanız Gereken 6 Hamle

Herkese merhabalar! Bugünkü blog yazımızda çoğu kişi tarafından merak edilen ve bir hesaplaması var mıdır diye sürekli araştırılan bir konuyu ele alacağız; Google’da ilk sayfada çıkmak.

Google Spam Skoru (Spam Score) Nedir?

Spam Skoru (Spam Score) , Moz tarafından geliştirilmiş sitenizin veya link aldığınız sitelerin spam skorunu öğrenebileceğiniz güvenli bir sistemdir. 26 Adet kriter göre spam skorunuz ortaya çıkar.

Google Webmaster Tools nedir ? Nasıl kullanılır?

Google Webmaster Tools, teknoloji devi Google’ın, webmasterlara sunduğu çok kullanışlı yönetim araçlarıdır. Bu yönetim araçlarını doğru şekilde kullanarak mümkün olan en iyi optimizasyonu sağlayabilirsiniz.

‘Landing Page’ Nedir? Nasıl Yapılmalı?

‘Landing Page’in Türkçe karşılığı “Varış Sayfası” veya ‘İniş Sayfası’dır. ‘Landing Page’, internette bir online reklam veya sosyal medyada herhangi bir link tıklandığında tüketicinin yönlendirildiği sayfaya denir.

Mobil Uygulama Geliştirmeye Nereden Başlanmalı

Çağımızın en geniş sektörlerinden birisi olarak akıllı telefonları ve akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamaları ele alabiliriz.

Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum Diyorsanız, Adres Xdizayn.net

Bugün eğer web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız sizi zorlu bir karar verme süreci bekliyor. Ancak bu kararları vermenizi kolaylaştıracak web ajansları da sizi bekliyorlar.

E-ticaret Sitesi'nin Püf Noktaları Nelerdir

E-ticarette daha başarılı olmanızı sağlayacak olan E-ticaretin Püf Noktaları...

Web Tasarım İstanbul

Xdizayn Web Tasarım Olarak İstanbulun tüm ilçelerine web tasarım hizmeti vermekteyiz.

Mobil Uyumlu Sitenizi Hızlandırma Yöntemleri

Sitenizi mobil uyumlu hale getirirken, aynı zamanda hızlı yüklenmesini ve iyi bir mobil kullanıcı deneyimi sunmasını sağlamak için dikkat etmeniz gereken pek çok detay var.

SEO Püf Noktaları

Bu yazıda SEO konusunda başarılı olmanın birkaç püf noktasına değinilmektedir.

Web Tasarım İpuçları

Bir web sitesini başarılı kılan bir çok özellikten söz edilebilir, sadece görsel elementleri içermeyen bu özelliklere birlikte göz atalım.